Zábradlia plnia predovšetkým bezpečnostnú funkciu, preto sa vyrábajú z kvalitných bezpečnostných skiel, presne na mieru podľa priania zákazníkov s možnosťou rôznych povrchových úprav a dekorácií.

Stĺpikové zábradlia so sklenenou výplňou

Stĺpikové zábradlia so sklenenou výplňou sú jednou z najčastejšie používaných riešení pri sklenených zábradliach. Tieto zábradlia sa dajú použiť v interiéri, tak ako aj v exteriéri. Pri sklenených zábradliach je dôležité zvoliť správnu hrúbku skla.

eskalátor

Zábradlie uchytené v lištovom profile 

Jednou z možností využitia skleneného zábradlia na schody je uzatvorenie schodiska celo preskleným priečelím, a to pomocou kotviacich profilov rôznych tvarov a veľkostí. Tieto profily môžu byť z antikoru alebo železných lakovaných profilov. Sklo sa v profile upevňuje gumovými narážacími tesneniami alebo pomocou špeciálnej montážnej peny, ktorou sa vyplní voľný priestor v okolí skla v profile.

Výhodou tohto riešenia je možnosť nalakovať profil farbou podľa svojich požiadaviek, prípadne možnosť zakryť profil čiastočne alebo úplne podlahou.
Nevýhodou je komplikovaná predpríprava pre zakrývanie profilu na schodiskových ramenách.

Samonosné zábradlia s bodovým uchytením

Samonosné zábradlia ponúkajú najmodernejšie a najatraktívnejšie riešenie pri sklenených zábradliach. www.klimapo.sk/stylove-sklenene-zabradlie-/sa dajú použiť v interiéri, tak ako aj v exteriéri.

zábradlí skleněné

Samonosné zábradlia na podlahových bodových kotvách

Bez rámové sklenené zábradlie tohto typu sa kotví pomocou nerezových kruhových konektorov zboku podesty či schodiska. Priemer konektorov je zväčša 50 mm s rovnou alebo poloblúkovou hlavou. Tieto komponenty sa vyrábajú na mieru, odsadenie skla od podesty alebo schodiskového ramena je teda možné prispôsobiť požiadavkám zákazníka, a to na vzdialenosť 10 až 60 mm.
Výhodou kotvenie skla na tých miestach, ktoré nám umožňuje podesta či schodiskové rameno.
Nevýhodu môže predstavovať sťažené čistenie skla z neprístupnej strany.

Sklenené zábradlia
4 (80%)3